ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10212220
*
nr 1021 2220
Spegel
Oval, Nutida, längd: 87 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 februari 2016
kl 19:33:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 13:52:30
1
500 kr
29/2 13:56:46
2
150 kr
29/2 13:56:46
1
200 kr (Budbetjänt)
29/2 13:57:32
2
250 kr
29/2 13:57:32
1
300 kr (Budbetjänt)
29/2 19:15:51
3
400 kr
29/2 19:15:51
1
450 kr (Budbetjänt)
29/2 19:16:58
3
500 kr
29/2 19:16:58
1
500 kr (Budbetjänt)
29/2 19:28:41
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1021 2220
Spegel
Oval, Nutida, längd: 87 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 13:52:30 | 1 | 500 kr |
29/2 13:56:46 | 2 | 150 kr |
29/2 13:56:46 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
29/2 13:57:32 | 2 | 250 kr |
29/2 13:57:32 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
29/2 19:15:51 | 3 | 400 kr |
29/2 19:15:51 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
29/2 19:16:58 | 3 | 500 kr |
29/2 19:16:58 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
29/2 19:28:41 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27